top of page
  • Zdjęcie autoraTom.

VII Letnia Wyprawa Ojców i Synów Pawełki 2020W dniach 6-9 sierpnia 2020 odbyła się siódma Letnia Wyprawa Ojców z Synami Polski Południowej.

Uczestniczyło w niej ponad 40 chłopców i ok. 30 ojców. Stacjonowaliśmy jak zwykle w Szkolnym Schronisku w Pawełkach (powiat lubliniecki). Chłopcy wraz z ojcami wykonywali więc rakiety o napędzie wodnym (ekologiczne ;) oraz hydrauliczne koparki. Uczestnicy poznali życiorysy wybitnych polskich dowódców okresu międzywojennego. W tracie całej Wyprawy poszukiwali na terenie bazy „kart” z sylwetkami polskich generałów – nie zabrakło pasjonatów, którzy zdobyli całą kolekcję-gratulacje za wytrwałość. Duże emocje wzbudziły prezentacje broni oraz pogadanki nt. jej obsługi i używania. Ta tematyka jest interesująca dla chłopców i jest przedstawiana w kontekście odpowiedzialności i ostrożności w posługiwaniu się bronią. Samodzielnie wykonaliśmy mini-race, które sprawdziły się w testach. W trakcie wyprawy odbyła się regularna bitwa na wodne kule pomiędzy batalionem chłopców i ojców – w upalny dzień była to naprawdę przyjemna zabawa. Nasze zajęcia przeplataliśmy sportem oraz pieszą bądź rowerową eksploracją okolicznych lasów. Po intensywnym dniu spędzonym pod znakiem majsterkowania i walk oraz po wieczornym różańcu przy ognisku, młodzi zdobywcy zasypiali zmęczeni, ale szczęśliwi, bo czas spędzony z tatą zawsze jest fajny. Opiekę duszpasterską z codzienną poranną Mszą Św. oraz ciekawe wykłady zapewniał nam ksiądz Piotr. Aż trudno uwierzyć, że tyle atrakcji i zadań zmieściło się w te 4 dni i 3 noce. A jeszcze, chłopcy wysłali kartkę do mamy, bo mama przecież jest ważna. Panowie – było super, więc za rok ponownie zapraszamy. Nasza Wyprawa otwarta jest dla wszystkich chętnych, także spoza projektu Węgielek. Niech oceną tegorocznej Wyprawy będzie wypowiedź jednego z chłopaków w momencie wyjazdu do domu: „… tato chciałbym tutaj przyjechać za rok, ale na dłużej….:).

Aż strach pomyśleć, że wyprawa mogła się nie odbyć z powodu koronawirusa - choć maseczki, które musieliśmy używać wewnątrz pomieszczeń trochę utrudniały nam życie. :)
331 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page